Wirtualna rekrutacja

Od jakiegoś czasu mam dużo przemyśleń odnośnie  wykorzystania narzędzi internetowych w rekrutacji. Biorąc pod uwagę ogromną siłę narzędzi społecznościowych, treści tworzonych przez użytkowników  w Internecie, zaczęłam zastanawiać się, czy dzisiaj możliwe jest przeprowadzenie skutecznej rekrutacji bez spotkania. Jakiś czas temu, stosunkowo niedawno, miałam w ręku ciekawe badania przeprowadzone przez pracuj.pl

Według tego badania przeprowadzonego na osobach decyzyjnych z działów HR,  konieczne jest co najmniej 1 spotkanie- tak uważają osoby badane. Podzielam ten pogląd.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy bardzo intensywnie „marketują” się różnego rodzaju platformy do rekrutacji on-line – w mojej ocenie są to de facto programy do zarządzania procesem rekrutacji (min. zarządzania kontaktem z kandydatami, wstępnej selekcji i sortowania CV, ale powstają też kolejne funkcje w ramach tych aplikacji).

Do sprawnego prowadzenia projektu rekrutacyjnego nie potrzebujemy moim zdaniem tego typu platformy. Możemy już to zrobić przy pomocy narzędzi, które mamy obecnie: darmowych systemów zarządzania dokumentami on-line, testów oceny kompetencji wykonywanych w sposób zdalny, komunikatorów internetowych, gdzie możemy wykorzystać funkcję wideokonferencji w czasie rzeczywistym. Jeżeli chodzi o testy oceny kompetencji prowadzone on-line to dla mnie niezmiernie istotne jest, aby kandydaci otrzymywali dobrze skonstruowany feedback automatyczny lub przeprowadzony  przez telefon albo przez komunikator w czasie rzeczywistym przed  kamerą).

c.d.n.

Reklamy

0 Responses to “Wirtualna rekrutacja”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
Reklamy

%d blogerów lubi to: